اصول طراحی داخلی - طراحی داخلی ساختمان - مهندس مهدی کامرانی گروه معماری کامران گستر - نقشه کشی
10 اردیبهشت

تقریبا هر کسی میتواند دکوراتور داخلی شودکسی که بازی با رنگها، پارچهها و منسوجات را دوست دارد میتواند با چاپ کارتهای تبلیغ کار و معرفی خودش به کارفرمایان به راحتی دکوراتور شود.انجام این کار لزوما بد نیست، اما سابقهی آموزشی نیز مهم است. از طرف دیگر، طراحی و نقشه کشی داخلی ساختمان باید آموزش معتبر دیده باشد، برای کار در رشتهی طراحی داخلی داشتن مدرک فوق دیپلم یا لیسانس ضروری است. در ادامه این نوشته به بررسی نکات مهم در خصوص اصول طراحی داخلی و انواع نقشه کشی ساختمان میپردازیم. با شرکت فنی مهندسی گروه معماری کامران گستر غرب (مهندس مهدی کامرانی) همراه باشید.

اصول طراحی و نقشه کشی داخلی ساختمان

  • شما باید هنر طراحی داشته باشید

اگر چه ممکن است آشکار باشد، اما برای طراح داخلی شدن باید استعداد و قابلیت ذاتی در مورد رنگها، چیدمانهای فضایی، معماری و منسوجات داشته باشیدآیا از دکور کردن خانهی خود لذت میبرید و در این ارتباط بسیار تشویق و تمجید میشوید؟ تشویق و تمجید شدن لزوما به این معنا نیست که باید طراح داخلی شوید، اما قطعا نشانهی خوبی است. طراحی داخلی چیزی فراتر از نگاه کردن به نمونههای پارچه و رنگ است

  • طراحی داخلی فقط پارچه و لذت‌ بردن نیست

درحالیکه پارچه، مبلمان و رنگ نقش بزرگی در طراحی داخلی ایفا میکنند با این وجود کارهای زیاد دیگری وجود دارد که طراحان داخلی باید انجام دهندکه بسیاری از آنها شباهت کمتری به لذت بردن و سرگرمی دارند و بیشتر شبیه به کار هستند.

طراحان داخلی باید در ارتباط با تاریخچهی طراحی، استحکام ساختار ساختمانها، نظامنامههای ساختمانی، کارپژوهی، مفاهیم فضایی، اخلاقیات، روانشناسی، نقشه کشی به کمک کامپیوتر( CAD ) و خیلی از موارد دیگر آموزش دیده باشند. طراحان آموزشدیدهای که بیشترین اطلاع را از مد روز و روندها دارند، بیشترین درآمد را دارند.

  • باید شخصی مردمی باشید

از طراحان داخلی بخواهید که تجربیاتشان را به شما بگویند و بدون شک آنها در مورد کارفرمایان سابق خود داستانهای وحشتناکی برای شما تعریف خواهند کردمردم به ویژه در مورد خانه‌‌هایشان ایرادگیر و دیرپسند هستنددر حالیکه بعضی از کارفرمایان اهداف آشکاری در ذهن دارند، کارفرمایان دیگر خیال میکنند میدانند چه میخواهند اما هنگامیکه حاصل نهایی کار را میبینند درمییابند که از حاصل نهایی کار شما بدشان میآید و از آن ناراضی هستند.

طراح داخلی موفق کسی است که مردم را راضی کند و آرامکننده ( و گاهی اوقات فکر خوان ) باشدکسی که بتواند کارفرمایان را به سوی نتیجهی مطلوب هدایت کند و درعین حال با آنها طوری رفتار کند که احساس کنند کنترل کامل گزینههای طراحی در دست آنهاستطراحان داخلی پیوسته در حال متعادل کردن تصمیمات طراحی خود و خواستههای کارفرمایان خود هستندحداقل چیزی که میتوان در این مورد گفت این است که این کارآسانی نیست.

  • در طراحی داخلی رقابت شدید است

طراحی داخلی کاری رقابتی است و کلید موفقیت در آن شناساندن خود به دیگران استهمانگونه که در بالا گفته شد داشتن یک پرتفوی طراحی عالی قطعا میتواند در گرفتن کار به شما کمک کند.

عامل مهم دیگر داشتن آموزش جامع استهر چه بیشتر بدانید وضع شما بهتر خواهد بودمدها و روندهای آینده مانند رشد جمعیت، طراحی برای سالمندان، معماری مدرن و طراحی سبز را در نظر داشته باشید؛ آموزش و تحصیل در این رشتههای خاص طراحی به شما موقعیت بهتری در بازار کار میدهد.

  • طراحان مجازی دارای یک فرصت هستند

هنگامیکه مردم طراح داخلی استخدام میکنند ممکن است ندانند که در واقع میتوانند از هر کجای دنیا که بخواهند طراح داخلی انتخاب کنندبله، طراحان هم میتوانند از راه دور با هم ارتباط برقرار نمایند و اطلاعات خود را مبادله نمایندطراحان بواسطهی نوآوریهای تکنولوژیکی مانند اسکایپ و نرمافزار طراحی، در حال کشف دنیای کاملا جدیدی از طراحی مجازی هستند. لازم است که طراحان همیشه از قوانین محلی مرتبط با لولهکشی و برق آگاه باشند.

  • طراحان نقشه کشی باید قوانین و نظامنامههای محلی را بدانند

در اینجاست که افرادی که گمان میکنند طراح هستند احتمالا ترجیح میدهند از این آموزش صرفنظر نمایند و دکوراتور شوند، و بدین ترتیب قدری از خمودی و سکون مربوط به یادگیری نظامنامههای ساختمانی و قوانین محلی دوری کنند.

قطعا بعضی از جزئیات میتواند کسلکننده باشد اما این جزئیات دانشی است که طراحان داخلی باید داشته باشندشاید یادگیری در مورد قوانین لولهکشی، برق و دیوارهای حامل بار باعث تشویق و هیجان شما نشود اما امری ضروری استآگاهی داشتن از چنین مواردی باعث برتری و قابلیت عرضهی طراحان داخلی در بازار میشود که دکوراتورها از آن برخوردار نیستند.

درباره مهندس مهدی کامرانی ( گروه معماری کامران گستر )

مهندس مهدی کامرانی یکی از مهندسین برجسته در صنعت معماری کشور می باشند که مدیر عامل شرکت مهندسی کامران گستر غرب می باشد. مهدی کامرانی با رزومه قوی و پربار خود میتواند یکی از مشاوران برجسته شما در امر ساخت و ساز باشد.
شرکت مهندسی کامران گستر غرب به مدیریت عاملی مهندس مهدی کامرانی به همراه گروه معماری و یک تیم قوی و حرفه ای از بهترین معماران جهت اجرا ی نقشه های معماری و همچنین دریافت مجوز ، پلان و … را برای تسریع کار ساخت و ساز شما عزیزان آماده همکاری می باشد.
لطفا برای دریافت قیمت، مشاوره و یا ثبت سفارش طراحی و تهیه برگه نظام مهندسی با ما در تماس باشید. ما از کیفیت بالای خدمات خود و قیمت بسیار رقابتی خود مطمئن هستیم.
تلفن تماس گروه معماری مهندس مهدی کامرانی : 02122074619 –02122074871

دیدگاهتان را بنویسید